Er Döküm Makina Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Er Döküm Makine Sanayi 1974 senesinde Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ertan Cüceloğlu tarafından İstanbul Kartal ‘da kurulmuş olup, 2014 yılı aralık ayından beri İstanbul Tuzla bölgesinde 7.000 m² alanda üretim sürecini devam  ettirmektedir.Er Döküm Makina Sanayi’nin ürünlerinin pazarlama ve satış faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla, 1993 senesinde Er Döküm Makina Sanayi Ve Anonim Şirket’i kurulmuştur.
 
İstanbul Sanayi ve Ticaret Odası’na kayıtlı olan firmamız 1988 yılından beri TSE İmalat Yeterlilik Belgesi’ne, 1996 yılından beri ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi’ne, 2005 yılından beri ISO/TS 16946 Kalite Sistem Belgesi’ne, 2006 yılından beri de ISO 14001 Çevre Belgesi’ne sahiptir.Ülkemizin güzide sanayi kuruluşlarından kalite sistem ve proses denetimleri neticesinde de imalat ve kalite sistemi yeterliliğini almıştır.
 
Almanya,İspanya,Fransa,Avusturya,İsveç,Japonya,Amerika gibi lokasyonlara farklı sektörler de kullanılan alüminyum döküm nihai parça ihracatı firmamız tarafından direkt olarak yapılmaktadır.Döküm sonrası tesviye,kumlama,parça yıkama,polisaj,emprenye ve ısıl işlem prosesleri uygulanmaktadır.Sızdırmazlık testi,penetrant (çatlak testi),mekanik testler ve ham madde kabul testleri (Kimyasal Analiz,Kum Analiz ve Sertlik Ölçme ) firmamız laboratuvarlarında başarı ile yapılmaktadır.Kuruluşumuz %100 sızdırmaz ve 220 bar basınçta dayanıklı 50 gr’dan 500 kg’a kadar ağırlıkta parça üretebilecek kapasitedir.
 
Müşterilerimizle, tedarikçilerimizle ve firma içi haberleşme de elektronik haberleşme araçları kullanılmaktadır.Kuruluşumuz tedarikçilerimiz ile birlikte tüm işlemleri tamamlanmış durumda mamul parça imal edebilecek yeterliliktedir.Yabancı ve Yerli Sanayi’ne istenilen standartta parça üretebilecek kapasiteye sahip olan firmamız en iyi hizmeti vermek için tüm çalışanları ile beraber sorumluluğun bilincindedir.
 

Kalite Politikası

TS ISO 9001, IATF 16949 , AS 9100 ve ISO 14001 Standartlarının gereklilerinin doğrultusunda yönetim organizasyonunda gerekli yatay ve dikey koordinasyonu sağlayıp, ekip çalışmaları ile uzun dönem kalıcı Pazar elde etmek, toplam kalite yönetimine doğru kalite sistemimizi sürekli iyileştirmek ve geliştirmek; Yasal mevzuat, standart, kuruluş ve müşteri şartlarını karşılayacak kalitede ürün ve hizmetler sunarak müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak; Çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin memnuniyetini sağlayarak beraberce alüminyum döküm alanında rekabet gücümüzü arttırmak; Alüminyum döküm mamullerimizin ilkinde ve sürekliliğinde Tedarikçilerimizle birlikte müşteri beklentisinden de öte şartları sağlayacak kalitede üretmek ve zamanında teslimini sağlamak; Hizmetin ve ürün kalitesinin sürekliliğini sağlamak üzere gerekli kaynakları yaratmak, tüm kaynakların akılcı kullanımını sağlayarak yatırımları gerçekleştirmek, çevreye ve doğaya saygılı bir biçimde bilinçli gelişmek; Kuruluşumuzun Kalite Politikasıdır.

Çevre Politikası

Er Döküm Yönetimi ve Çalışanları olarak ISO 14001 Standartları doğrultusunda Alüminyum Döküm tesisi olarak hizmet veren fabrikamız da çevre kirliliğini azaltmayı, verimlik ve kaliteyi arttırmayı ilke edinmiştir.
  • Enerji kullanımının azaltılması,
  • Proseslerden kaynaklanan atıkların minimize edilmesi ve kirlenmenin önlenmesi,
  • Yürürlükteki yükümlü olduğumuz Çevresel Yasal mevzuata uyulması,
  • Geri dönüşümü mümkün olan atıklarımızın tekrar kullanımının sağlanması,
  • Hava Kirliliğini azaltılması,
  • Çalışan personelin çevre, işçi sağlığı ve iş güvenliği bilincinin artırılması ve yaygınlaştırılması,
  • Çevresel amaç ve hedeflerin sürekli iyileştirilmesi taahhütlerimiz arasındadır.

Bu politika, Şirket Kalite Politikası ile birlikte tüm şirket çalışanları ve “Toplam Kalite Yönetimi” kapsamında yaşatılacaktır.

Vizyon ve Misyonumuz

Vizyon
Müşterilerimizin Alüminyum döküm parçalarındaki ihtiyaçlarını yerine getiren sorunlarına çözümler üreten ve her zaman tercih edilen güvenilir bir firma olmak.

Misyon
Müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve tedarikçilerimizin memnuniyetini sağlamak. Her zaman tercih edilmek referans olarak gösterilip, çevresine duyarlı olmak.
Bizim için en iyi olmaktır.